قیمت ویلا

تفاوت در قیمت ویلاهای شمال بستگی به موقعیت مکانی آن ویلا دارد و چنانچه دسترسی راحتتری به امکاناتی همچون: فروشگاه مواد غذایی، بانک، پارک، درمانگاه، جاده اصلی و منابعی مثل: دریا، جنگل و کوه؛ داشته باشد، باعث بالا رفتن ارزش مکانی آن ویلا شده و مناسب برای سرمایه گذاری است. با توجه به نوع ساخت ویلاها که امروزه طرح خاصی را به نمایش میگذارند؛ و همچنین با بالا رفتن قیمت مصالح و زمین، حداقل ویلایی را که میتوان خرید از 300 میلیون شروع میشود.

نوع کاربری زمین بعلاوه پروانه ساخت، مجوز پایان کار و در نهایت سنددار بودن در قیمت ویلاها تاثیر دارند. چرا که با نداشتن مجوزهای لازم مطمئنا فروشنده شاید سخت بتواند ویلایی را به فروش برساند بنابراین در پایین بودن قیمت بعضی از ویلاها باید تامل کرد. چنانچه خریداری با تجربه و تخصص ساخت به همراه داشتن دوست و آشنا در شمال سعی کند خودش ویلایی را بنا کند، حدود 20 درصد قیمت تمام شده ویلا کمتر میشود اما با نداشتن هر کدام از این موارد؛ ممکن است هزینه زیادی را متحمل شود. بهتر است در اینگونه مواقع از کارشناسی خبره مشورت بگیرد. برای آشنایی با حدود قیمت های ویلا و اینکه در چه محیطی قصد اقامت دارید، بهتر است از شهرهای مختلف بازدید و به چند مشاور املاک رجوع کرده تا اطلاعات لازم را کسب کنید.

روی مشاوره ما هم حساب باز کنید خوشحال میشویم کمکی از دستمان بر بیاید. ناآشنایی با محیط و بدون کسب اطلاع باعث میشود در خرید ویلا ریسک کنید و در اکثر مواقع شکست بخورید. قیمت ویلا در شمال از متراژ زمین و بنا گرفته تا محیط پیرامون آن، که همگی در افزایش یا کاهش قیمت تاثیر مستقیم دارند.

فروش ویلا

ویلاچین

بعد از شمال کشور شمال غرب کشور نیز به علت داشتن تقاضای خرید ویلا نسبت به مناطق دیگر، دارای بالاترین سطح فروش ویلا محسوب شده که علت این تفاضا بدلیل طبیعت زیبای شمال کشور است.

به علت این حجم فروش بالای املاک شمال، دارای ارزش افزوده و جهش قیمتی زیادی هستند که البته نه همه جا، بلکه شهرهایی که ساخت و ساز و خرید و فروش ویلا در آن انجام می شود. در شمال فقط فروش، حجم بالایی ندارد بلکه به دلیل داشتن ساکنین از تمام شهرهای ایران؛ “تهاتر” صورت میگیرد که در ادامه تهاتر را توضیح خواهیم داد.

در زمانهای قدیم بعلت عدم وجود پول، مبادله ای که انجام میشد؛ کالا به کالا بوده بطوریکه برای خرید کالایی می بایست کالای دیگری را خریدار به فروشنده ارائه میداد. امروزه با توجه به اینکه از پول و اوراق بهادار در خرید و فروش استفاده میشود؛ همچنان مبادله کالا به کالا در خرید و فروش زمین، خانه و ماشین نقش اساسی دارد.

به فرض فروشنده ای در شمال کشور حاضر است با دریافت خودرو یا ملکی در تهران؛ ویلای خود را معاوضه کرده و به فروش برساند. چنانچه خریداری با این مشخصات از معاوضه پیدا شود میتواند اقدام کرده و مبادله کالا به کالا را انجام دهند. در ضمن مبحث دیگری از فروش نیز وجود دارد که بعد از فروش و تهاتر، باقی بازار شمال را شامل میشود.

قرارداد پیمانکاری که شبیه به پیش فروش هستند در این نوع معاملات، قراردادی بین فروشنده و خریدار نوشته شده که در اینجا فروشنده حکم پیمانکار را دارد و همه نکات ریز و قابل توجهی که در ساخت بنا و هزینه پرداختی باید رعایت شود را در آن ثبت میکنند.

ابعاد زمین و بنا، طراحی و نقشه ویلا، مصالح کاربردی و … از موارد بسیار مهمی است که در قرارداد باید ذکر شود. کسی که به قصد فروش ویلا در شمال سعی در سرمایه گذاری دارد؛ ابتدا باید موقعیت مناسب برای رشد منطقه را پیدا کرده تا سود حاصل از بالا رفتن ارزش زمین در منطقه مورد نظر را بدست آورد.

مناطقی که هنوز به اشباع قیمتی نرسیدند و نسبتا بکر حساب میشوند یا شهرک هایی که نو پا هستند و تازه در ابتدای ساخت و رشد خودشان قرار دارند، ملک های نزدیک به دریا و جنگل یا حداقل دارای ویوی دریا یا جنگل که از موقعیت های فوق العاده برای سرمایه گذاری محسوب میشوند، به مرور با کم شدن این نوع ملک و موقعیت ها، دارای ارزش مکانی بالایی خواهند شد.

خرید ویلا

اولین تصویر یا کلماتی که با شنیدن کلمه ویلا یا خرید ویلا به ذهن هرکسی خطور میکند طبیعت، ویوی زیبا، شادی، آرامش، رنگهای شاد و پر از عشق است.
با رشد روز افزون و افزایش تراکم جمعیت، بسیاری از ساکنین کلانشهرها جهت فاصله گرفتن از این محیط شلوغ، به سمت استانهای شمالی کشور روی آورده تا از نعمت آب و هوای خوب، دریا، جنگل و کوه بهره مند شوند. فاصله گرفتن از طبیعت و زندگی در کالبد شهری باعث روزمرگی و فشارهای روحی و روانی میشود و این موارد از معضلاتی بوده که غالبا فرد را به یکنواختی و سردی سوق میدهد.

بنابراین برای رهایی از این مشکل لازم است کمی تغییر در زندگی خود به وجود آورد. بهترین گزینه برای تغییر و رهایی از این حالت؛ “سفر و خرید کردن” است. خرید ویلا در شمال به قولی هم فال است و هم تماشا. چرا که در یکی از بهترین مناطق کشور از هر نظر، صاحب ویلایی خواهید شد که میتوانید اوقات فراغت و استراحت خود را در آنجا سپری کنید.
تعداد زیادی از خریداران ویلا در شمال با توجه به سلایقی که دارند در نگاه کلی از منظر طبیعت اقدام به خرید یکی از این دو نوع ویلا می نمایند: ویلا ساحلی، ویلا جنگلی.

زمانی که با فاصله کوتاهی از ساحل اقدام به خرید ویلا می نمائید، از موهبت بزرگ دریا و نعمتهای آن بهره مند خواهید شد. هر روز میتوانید از نشستن و قدم زدن بر روی ساحل، شنا در دریا، صدای زیبا و گوش نواز آن، قایق سواری بر موجهای خروشان، تماشای غروب زیبای خورشید و نورافشانی آن بر سطح دریا لذت ببرید و یقینا فرصتی است استثنایی برای کسانی که تمایل دارند با خرید ویلا ساحلی در شمال به این امکانات و تفریحات دسترسی راحتتری داشته باشند. اما با خرید ویلا جنگلی، فضای سرسبز و خوش آب و هوایی را در کنارتان خواهید داشت که هرروز و هرساعت از روی تراس ویلا، جنگلی را روبروی خود نظاره گر هستید که با تنفس هوایی پاک، ریه تان را از اکسیژن ناب پر خواهید کرد. برای خرید ویلا در شمال گزینه های دیگری از منظر نوع بنا و محیط مطرح است.

مثلا: ویلا شهرکی یا دربست. اگر به امنیت ویلای خود اهمیت میدهید، مطمئنا با وجود گیت کنترل شده و نگهبانی دائمی؛ تمایل پیدا خواهید کرد که ویلایی را در شهرک خریداری نمائید. معمولا انتخاب ویلا شهرکی برای افرادی که خوش نشین هستند گزینه مناسبی است چرا که سکنه نبودن ویلا در اوقات طولانی، حفظ و نگهداری آن از مهمترین دغدغه آنها خواهد بود. اما کسانی هستند که بنا به دلایلی مثل اقامت دائم تمایل دارند از محیط شهرک فاصله گرفته و بصورت آزاد و دربست؛ ویلایی را خریداری نمایند که جایی دنج برایشان محسوب شده و آرامش خاصی داشته باشند.

بعضی نیز با توجه به محدود بودن و کوچک بودن متراژ زمین ویلا در شهرک ها، سعی میکنند ابعاد بزرگتری از زمین و ویلا را خریداری کرده و بصورت مستقل ساکن باشند. در هر صورت با خرید ویلا در شمال از امکانات فوق العادهای بهره مند خواهید شد که هرکدام باعث تغییر در قیمت ها خواهند شد.

مثلا دسترسی آسان به امکانات رفاهی، جنگل یا دریا نیز در با ارزشتر شدن ملک تاثیر بسزایی داشته و به همین ترتیب قیمت های متفاوتی دارند. سرمایه گذاری در مناطقی که در حال رشد هستند، باعث کسب سرمایه و همچنین رونق بالای این مناطق میشود.